Derviş Dogan

Lafazanlık çok yüzü kızaran yine yok..

Geçtiğimiz hafta Cuma akşamı başkent Lefkoşa’da KTFF organizatörlüğünde TOL -MTG arasında  “SUPER KUPA” finali oynandı. Maç öncesi ve sonrası kurulan kürsülerde  ise konuşmalar yapıldı..

Cumhurbaşkanı,başbakan,bakanlar,milletvekilleri,KTFF başkanı ve yönetim kurulu,BRT müdürü vs vs.. herkes oradaydı..

Protokol koltukları tıka basa doluydu..

Lefkoşa Atatürk Stadyumunda yine tuvaletler,soyunma odaları içler acısı..

Seyircilerin oturduğu yerler ise yine  pislik içinde, zaten bu ve birçok stadyuma maç izlemeye giderken eski kıyafetlerden seçiyoruz ki giysilerimiz kirlendiğinde ya da üzerlerinde leke kaldığında çok üzülmeyelim..

Protokol diye nitelendirilen kişilerin  oturduğu koltukları görmedim,bilmiyorum ve fakat devlet ve federasyon yetkililerimiz,dahi basın mensubu arkadaşlarımız oralarda oturduklarına göre demek ki  böyle bir sıkıntı yok.Yani tertemiz bir ortamda maçı izleme şansı bulmuşlar.

Stadyumda bir ambulans yok.elektronik skor paneli arızalı, maç süresince kale arkalarında top toplayan hiç kimse yok..

Lakin gel gelelim kimseler  bundan rahatsız olmadı, haliyle utanan da yüzü kızaran da olmadı.. Maç öncesi ve sonrası kurulan kürsülerde yapılan lafazanlıkla Atatürk Stadyumunun içler acısı hali görmezden gelindi.. Oysa başkentin önemli spor alanlarından bir tanesidir Atatürk Stadyumu..

Bu alanı yüzyıla yakışır bir hale getirmeyi geçtim, bu stadyumun  tertibini,düzenini kurmak ve muhafaza etmekten aciz kişilerin

çok mühim işler yaparlarmış gibi ortada gezinmeleri de konunun bir başka boyutu..

Super kupa finalinde bir kez daha gördük ki, bu ülkede insana değer veren,insan odaklı düşünen  bir yönetim olmadığı bir yana,bu bozuk ve doğru olmayan yaklaşımı olağan mış gibi gören yaygın bir de anlayış gelişti halk arasında ki sanırım bir halk için en kötüsü de bu.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu