Kıbrıs

Girne’de ölümlü kaza… 28 yaşındaki Porsche araç sürücüsü tutuklandı

Bu akşam Saat 17:30 sıralarında, Girne – Alsancak Çevre Yolu üzerinde meydana gelen üç aracın karıştığı trafik kazasında bir kişi yaşamını yitirdi, iki kişi ise yaralandı.

Polis Basın Subaylığından verilen bilgi şu şekilde;

“Bu akşam üzeri saat 17:30 raddelerinde, Girne Alsancak çevre yolunun 2-3 kilometreleri arasında, batı istikametine doğru çift şeritli yolun sağ şeridi içerisinde seyreden  Zeka SALDAM (E-28 ) yönetimindeki UZ 008 plakalı  salon araç sürücüsünün aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu şerit değiştirmeye çalıştığı esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden  Seval ÖZHARUN (K-64 ) yönetimindeki RC 268 plakalı salon aracın sol arka kısmına çarptıktan sonra , kazadan hemen önce sol şeride geçen ve sol şerit içerinde aynı istikamete doğru seyreden Olgun KARLANKUŞ (E-33) yönetimindeki TMJ 039 plakalı aracın sağ arka kısmına  çarpmıştır.

Polis açıklamasına göre kazaya neden olan UZ 008 plakalı Porsche ve sol ileride sağ arkasına çarpılan TMJ 039 plakalı Mercedes taksi.

Çarpmanın etkisiyle sağa savrulan ve yolu ikiye ayıran orta şerit içerisine giren RC 268 plakalı araç aydınlatma direğine çarpıp karşı şeride geçerek sol yan kısmı üzerine devrilmiştir. Kaza sonucu RC 268 plakalı araç sürücüsü Seval ÖZHARUN ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Dilek GÖKYAY (K-55 ) ve Sevgül ŞİNASİ (K-63) yaralanmış olup,

Çarpmanın etkisiyle sağa savrulan ve yolu ikiye ayıran orta şerit içerisine giren RC 268 plakalı araç aydınlatma direğine çarpıp karşı şeride geçerek sol yan kısmı üzerine devrildi

Sevgül ŞİNASİ kaldırıldığı Girne Dr Akçiçek Hastahanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirirken, Dilek GÖKYAY ve Seval ÖZHARUN ise kaldırıldıkları Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesinde tedavileri halen sürüyor. UZ 008 plakalı araç sürücüsü  Zeka SALDAM tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.”

Zeka Saldam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu