Kıbrıs

Başbakan Üstel, parlamentolar arası dostluk grupları heyetini kabul etti

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye – Azerbaycan, Türkiye – KKTC ve Azerbaycan – KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grupları ve beraberlerindeki heyeti kabul etti.

KKTC -Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Cavanşir Feyziyev, kabulde, amaçlarının, ilişkileri sıklaştırmak, her alanda yakınlaşmayı sağlamak olduğunu kaydetti.

Feyziyev, Azerbaycan olarak Kıbrıs Türk halkının yanında olduklarını ve aralarındaki bağlar ile desteğin artacağına işaret etti.

Başbakan Ünal Üstel de, heyetleri KKTC’de görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bugünü “tarihi bir gün” olarak niteledi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle gözlemci üye oldukları Türk Devletleri Teşkilatı sonrası ilk ziyareti Azerbaycan’a yaptıklarını, Cumhurbaşkanlarının görüştüğünü, ekonomik, kültürel, sosyal turizm alanlarında işbirlikleri için görüştüklerini ve sonrasında karşılıklı ziyaretler yaptıklarını anlatan Üstel, Karabağ mücadelesine benzer bir mücadelenin de Kıbrıs’ta verildiğini kaydetti.

“Üç devlet bir millet olarak aramızdaki bağları güçlendireceğiz” diyen Üstel, Milli Azerbaycan Meclisinin aldığı dostluk grubu kararının kendileri için bir milat ve tarihi bir karar olduğunu vurguladı.

Üstel, aralarındaki bağları güçlendireceklerini, kültürel, sosyal, turizm alanında Azerbaycan ile ilişkileri geliştirmek için çalışmalar ve görüşmeler yapacaklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu