Kıbrıs

Töre ve beraberindeki heyet TÜRKPA Genel Kurul toplantısına katılacak…

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşecek olan Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 13. Genel Kurulu’na katılacak.

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova’nın resmi davetiyle Bakü’ye gidecek olan Töre’nin heyetinde Ulusal Birlik Partisi Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Fide Kürşat yer alacak.

“Türk Dünyası için Yeşil Ufuklar: Yeşil Gündemin Gerçekleştirilmesinde Parlamentoların Rolü” ana temasıyla Azerbaycan Milli Meclisi bünyesinde gerçekleşmesi planlanan Genel Kurula Türkiye, Kazakistan, Macaristan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’dan Meclis Başkanları katılacak.

Meclis Başkanı Zorlu Töre de Cumhuriyet Meclisi’nin gözlemci üye olduğu TÜRKPA’da KKTC’yi temsilen bir konuşma gerçekleştirecek.

Ayrıca Genel Kurulu kapsamında UBP Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra’nın TÜRKPA Kadın Parlamenterler Grubu Toplantısında, CTP Milletvekili Fide Kürşad’ın da TÜRKPA Genç Parlamenterler Grubu Toplantısında KKTC’ni temsil etmesi ve konuşma yapmaları bekleniyor.

Özel Kalem Müdürü İrem Uygun’un eşlik edeceği Meclis heyeti bu akşam KKTC’den ayrılarak Bakü’ye hareket edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu