Kıbrıs

“Ufuk 2033 Bilişim Adası KIBRIS Vizyon Çalıştayı” başladı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 50’inci yılında tamamıyla bir “Bilişim Adası” olma hedefi için “Ufuk 2033 Bilişim Adası KIBRIS” vizyonuyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

Söz konusu çalışmaların başlangıcı olarak, vizyon, hedef ve yol haritasının temel gerekliliklerini belirlemek amacıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı himayesinde Türkiye Bilişim Derneği ve KKTC Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nun birlikte düzenleyeceği “Ufuk 2033 Bilişim Adası KIBRIS Vizyon Çalıştayı” bu sabah başladı.

Çalıştaya, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu, uzman ekibiyle birlikte katılırken, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden bürokrat ve sektör temsilcileri de çalıştaya katkı sağlıyor.

“Ufuk 2033 Bilişim Adası KIBRIS” vizyonuyla başlatılan çalışmalar kapsamında bilişim altyapılarının modernizasyonu ve geliştirilmesi, KKTC’nin uluslararası alanda tanınan bir bilişim merkezi haline gelmesi, KKTC vatandaşlarının bilişim alanındaki istihdam olanaklarının artırılması ve yerel girişimcilerin büyümesi ve rekabet güçlerinin artırılması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu