Kıbrıs

Töre, Narin Ferdi Şefik ve Bertan Özerdağ’ı kabul etti

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik görevini Bertan Özerdağ’a devretmeye hazırlanıyor.

16 Mayıs’ta görevi devredecek olan Narin Ferdi Şefik ve görevi devralacak olan Bertan Özerdağ ziyaretler gerçekleştiriyor.
Şefik ve Özerdağ’ı kabul eden Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, artan suç oranlarıyla ilgili Meclis olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 16 Mayıs’ta yapılacak tören sonrası Yüksek Mahkeme Başkanlığı görevini devralacak olan Bertan Özerdağ ve görevi devredecek olan Narin Ferdi Şefik’i Meclis Şeref Salonunda kabul etti…

Narin Ferdi Şefik, suç oranlarının artmasıyla mahkemelerdeki yoğunluğun arttığını, suçlarda bariz bir artış olduğunu, bu konuyla mutlaka yakından ilgilenilmesi gerektiğini söyledi….

Şefik ayrıca Anayasa’da birçok konuda değişiklik yapılması gerektiğini de ifade ederek, yargının düzenli işleyebilmesi için ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini, yargıç sayısı, bina ve personel eksikliklerinin olduğunu belirtti…

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ise suç oranlarındaki artış konusunda hükümetin gerekli çalışmaları yaptığını, tüm ilgili kurumların ve paydaşların üzerine düşeni yapma gayretinde olduğunu, Polis Teşkilatının denetimlerini artırdığını ifade etti…

Töre, suç oluşumunun önceden önlenmesi için ne gibi tedbirler alınması gerektiği konusunda daha sıkı çalışma yapılmasının şart olduğunu, Cumhuriyet Meclisi olarak üzerlerine düşen görevlerle ilgili çalışmalarına devam ettiklerini, ailelerin ve bireylerin de bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Töre Anayasada yapılması gereken değişikliklerle ilgili olarak da, referandumların olumsuz sonuçlandığını bu sonucun nedenlerinin araştırılarak tespitte bulunulması ve kamuoyunun yapılması hedeflenen değişikliklerle ilgili detaylı şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti T..

Töre, yakın zamanda görevi devredecek olan Şefik’e bugüne kadar yargı camiasına sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve hayatının yeni döneminde sağlık ve huzur dileklerinde bulundu.

Töre göreve başlayacak olan Bertan Özerdağ’ı ise bu önemli görevi devralmasından ötürü tebrik ederek, sadece Yüksek Mahkeme Başkanı olarak değil, aynı zamanda bu görevin yanı sıra Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı gibi farklı önemli görevleri de icra edeceğini belirterek, Özerdağ’a çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu