Kıbrıs

Bakan Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yetkililerini kabul etti

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk, federasyona bağlı dernek temsilcileri ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na ziyaret gerçekleştirdi.

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Yücetürk ziyarette, Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu’na taleplerini içeren 14 maddelik dosyayı takdim etti.

Yücetürk, “Engelsiz Yaşam Evi ve istihdam güncel olarak yaşadığımız en büyük sorunlardır. Ulaşım da bizim için problem” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, özel gereksinimli bireylere destek olma ve sorunları çözme noktasında her zaman iyi niyetli ve uğraşıcı olduklarını söyledi.

Engelli bireylerin istihdam konusunda yaşadıklarını sıkıntıya da değinen Çavuşoğlu, öğretmen sayısının henüz tamamlanamadığını ancak bu konuda başlangıç yapıldığını kaydetti.

Çavuşoğlu, “Özel gereksinimli vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesiyle ilgili hükümet üzerine düşen görevi yapma isteği çok yüksektir. Engelsiz Yaşam Evi de 3-5 ay içerisinde tekrar kullanıma hazır hale getirilecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu